• Producent: Denver Food
  • Kategoria: Cukier i słodziki
  • Rodzaj: ksylitol

OPIS Cukier brzozowy ksylitol bezglutenowy 400g Denver Food -posiada 40% mniejszą kaloryczność aniżeli cukier-1 gram to 2,4 kalorii-indeks glikemiczny ksylitolu to wyłącznie 8-ogranicza pH w jamie ustnej-usprawnia wchłanianie wapnia w organizmie Ksylitol, który wyglądem przypomina cukier, a także choćby podobną słodkość różni się od niego szczególnie zawartością kalorii.

Jego kaloryczność jest widocznie mniejsza, choćby do 40%. 1 gram to zaledwie 2,4 kalorii. Jego indeks glikemiczny wynosi tylko 8, dla porównania konwencjonalna sachoroza to IG = 70, a glukoza to aż IG = 100.

dzięki czemu ksylitol nie podnosi nam tak istotnie poziomu cukru we krwi jak klasyczny cukier. Dlatego korzystnie spełni oczekiwania jako zamiennik cukru u osób, które w swej diecie powinny wykluczyć produkty z wysokim indeksem glikemicznym, a nie chcą zrezygnować ze słodzenia kawa, herbaty lub słodkich przekąsek i ciast.

Ksylitol to na ogół cukier brzozowy, lecz może być on też pozyskiwany z innych produktów roślinnych. Jest on alkoholem polihydroksylowym, czyli cukrowym, pochodną ksylozy. Jego struktura wpływa na pobudzanie receptorów odpowiadającym za słodki smak na języku.Naturalnie występuje w malinach, truskawkach, śliwkach, a nawet w kalafiorze.

Ksylitol fiński to ksylitol pochodzący z brzozy. Samo określenie ksylitol może dotyczyć innych owoców i warzyw. Wtedy przede wszystkim jest on produkowany z kukurydzy. W zależności od artykułu z jakiego jest pozyskiwany mamy rozmaite metody pozyskiwania.

Brzozowy wykonany jest przez fermentację przeprowadzoną przez bakterie i drożdże. Natomiast ten z kukurydzy wykonany jest poprzez hydrolizę biomasy.W żywności ksylitol znajduje się zwykle w gumach do żucia i cukierkach.

Coraz częściej jest używany jako zamiennik cukru w zdrowych wersjach słodyczy i ciastach. Nieprzeciętnie pasuje do słodzenia kawy, herbaty, smoothie, deserów i lodów. Jest on wytrzymały na działanie wysokiej temperatury, dlatego bez obaw możemy zamieniać cukier w przepisach na ksylitol.występowanie ksylitolu w gumach nie jest przypadkowa.

w trakcie spożywania ksylitolu nie fermentuje on z bakteriami a co z tego wynika nie tworzyją się kwasy, które posiadają negatywny wpływ na szkliwo. Ma on wpływ na dodatek na obniżenie pH jamy ustnej i powiększoną produkcję śliny, co pozytywnie wpływa na stan naszych zębów.

Ksylitol wpływa dodatkowo na ułatwienie wchłaniania wapnia, dlatego warto, aby osoby, które borykają się niedoborami uwzględniły go w swej diecie. Ma on jednak jedną wadę, przy zbyt wielkim spożywaniu może powodować przeczyszczenie, dlatego warto kontrolować pożywaną ilość w ciągu dnia.

komponentyCukier brzozowy. Wartości odżywcze w 100g:Wartości energetyczne- 1004kJ/240kcalTłuszcz - 0g-w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 0gWęglowodany - 100g-w tym cukry - 0gBiałko - 0g-Sól - 0g SPOSÓB zastosowaniaStosować w taki sam sposób jak zwykły cukier.

PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chodnym miejscu.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Cukier i słodziki