INTENSON 250g Erytrytol, Erytrol - FitSweet Słodzik stołowy | DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ! (5902150282372) - OKAZJE Oceń produkt:

od 8,99 PLN

oszczędzasz do 25%

  • Producent: Intenson
  • Kategoria: Cukier i słodziki
  • Rodzaj: erytrytol
  • Postać: sypany

OPIS Erytrol słodzik stołowy fit sweet 250g Intenson Jest to naturalny niskokaloryczny słodzik, który należy do grupy alkoholi polihydroksylowych, czyli cukrowych. Naturalnie w owocach takich jak melony, gruszki i winogrona, a także w kukurydzy, wodorostach, porostach i czerwonym winie.

W przemyśle pozyskiwany jest przez fermentację, jest to taki sam cykl, jak przy produkcji serów, lecz zamiast mleka stosowane są owoce. Inny sposób pozyskiwania to użycie glukozy i rozmaitych gatunków drożdży albo glicerolu, jeszcze z zastosowaniem mikroorganizmów, w tym przypadku Yarrowia lipolitica.Erytrytol ma finezyjny słodki smak.

podczas spożywania pozostawia w ustach uczucie delikatnego chłodu. Ma zerowy indeks glikemiczny, a co za tym idzie nie wznosi poziomu glukozy we krwi. 1g erytrytolu to zaledwie ok. 0,2 kcal, dlatego nazywany jest „słodzikiem bez kalorii".

spośród występujących słodzików to najmniej kaloryczna opcja, która praktycznie nie zawierająca wartości odżywczych, dlatego genialnie nada się dla osób kontrolujących kalorię i na redukcji.Erytrytol ma pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez pełnienie funkcji antyoksydantu oraz ochronę zębów.

Jako antyoksydant łączy się z wolnymi rodnikami i chroni nasz organizm przed ich zgubnym działaniem. Dodatkowo zdolność hamowania fermentacji cukrów, która zachodzi przez bakterie rodzaju Streptococcus, które mogą powodować ubytki w zębach.Jest używany do pieczenia i gotowania redukując w ten sposób kaloryczność przygotowywanych potraw.

Po spożyciu jest momentalnie eliminowany z organizmu. Może być używany przez diabetyków. Zaletą tego towaru jest to, iż spożyty choćby w pokaźnych ilościach nie ma działania przeczyszczającego. Erytrol nie jest metabolizowany poprzez nasz organizm, ponieważ nie posiadamy enzymu, który by go rozkładał w naszym organizmie.

Prawie w pełni jest wydalany i nie wpływa on w ogóle na florę bakteryjną jelita. Można go stosować jako zamiennik klasycznego cukru, który wyjątkowo przypomina swoim wyglądem. Idealnie nadaje się do słodzenia kawy, herbaty, deserów oraz jako element ciast.

Erytrytol jest jednak mniej słodszy, ma około 60-70% słodyczy sacharozy (cukru), co warto uwzględnić w przepisach, gdy zamieniamy te produkty.W żywności erytrol coraz częściej użytkowany jest podczas produkcji zdrowych słodyczy, dżemów, owoców kandyzowanych, gum do żucia, a także produkcji suplementów diety dla osób, które muszą wykluczyć ze swej diety cukier.

Nie pełni on wyłącznie roli słodzika, wykorzystywany jest także jako wzmacniacz smaku, przy zagęszczaniu oraz jako substancja, która zapobiega zmianie konsystencji, barwy i smaku towaru. CIEKAWOSTKIErytrol i Erytrytol to nazwy zamienne tego samego artykułu.

W produktach spożywczych w składzie wymieniany jest jako E968.W przepisach zamieniając cukier na erytrytol powinniśmy użyć proporcję: 5g cukru zamienić na ok. 7g erytrytolu.Dodawany jest często w produktach do innych słodzików, takich jak aspartam, aby niwelować ich niepożądany posmak i poprawić słodki smak.

W kosmetyce stosowany jest jako zamiennik gliceryny, która pełni funkcje konserwantu, czyli chroni produkt przed zepsuciem. Elementy100% erytytol. Wartość odżywcza w 100g Wartość energetyczna 0 kJ / 0 kcal Tłuszcz 0 g Węglowodany, w tym: – cukry, – skrobia, – alkohole wielowodorotlenowe 99 g 0 g 0 g 99 g Białko 0 g SPOSÓB wykorzystaniaMoże być stosowany do gotowania, pieczenia lub słodzenia, redukując w ten sposób kaloryczność przygotowywanych potraw.

Należy pamiętać, że nie jest on tak słodki jak klasyczny cukier i osiąga około 75% jego słodyczy. INFORMACJA ALERGENNAWyprodukowano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy, orzeszki arachidowe (ziemne), sezam i produkty zawierające dwutlenek siarki, gluten, jaja, mleko, seler.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Cukier i słodziki