• Producent: Targroch
  • Kategoria: Cukier i słodziki
  • Rodzaj: ksylitol
  • Postać: sypany

OPIS Ksylitol brzozowy Danisco 250g Targroch -ma 40% mniejszą kaloryczność niż cukier -1 gram to 2,4 kalorii -indeks glikemiczny ksylitolu to tylko 8 -zniża pH w jamie ustnej -ułatwia wchłanianie wapnia w organizmie Naturalnie występuje w malinach, truskawkach, śliwkach, a choćby w kalafiorze.

Ksylitol fiński to ksylitol pochodzący z brzozy. Samo określenie ksylitol może dotyczyć innych owoców i warzyw. Wtedy najczęściej jest on wyprodukowany z kukurydzy. W zależności od produktu z jakiego jest pozyskiwany mamy zróżnicowane metody pozyskiwania.

Brzozowy wykonany jest przez fermentację przeprowadzoną poprzez bakterie i drożdże. Natomiast ten z kukurydzy wykonany jest poprzez hydrolizę biomasy.Ksylitol, który wyglądem przypomina cukier oraz nawet podobną słodkość różni się od niego wyjątkowo zawartością kalorii.

Jego kaloryczność jest widocznie mniejsza, nawet do 40%. 1 gram to zaledwie 2,4 kalorii. Jego indeks glikemiczny wynosi wyłącznie 8, dla porównania klasyczna sachoroza to IG = 70, a glukoza to aż IG = 100.

dzięki temu ksylitol nie podwyższa nam tak pokaźnie poziomu cukru we krwi jak klasyczny cukier. Dlatego należycie sprawdzi się jako zamiennik cukru u osób, które w swej diecie powinny wykluczyć produkty z wysokim indeksem glikemicznym, a nie chcą zrezygnować ze słodzenia kawa, herbaty lub słodkich przekąsek i ciast.

Ksylitol to z reguły cukier brzozowy, lecz może być on też pozyskiwany z innych produktów roślinnych. Jest on alkoholem polihydroksylowym, czyli cukrowym, pochodną ksylozy. Jego struktura wpływa na pobudzanie receptorów odpowiadającym za słodki smak na języku.W żywności ksylitol znajduje się najczęściej w gumach do żucia i cukierkach.

Coraz częściej jest stosowany jako zamiennik cukru w zdrowych wersjach słodyczy i ciastach. Świetnie nadaje się do słodzenia kawy, herbaty, smoothie, deserów i lodów. Jest on oporny na działanie wysokiej temperatury, dlatego bez obaw możemy zamieniać cukier w przepisach na ksylitol.obecność ksylitolu w gumach nie jest przypadkowa.

w trakcie spożywania ksylitolu nie fermentuje on z bakteriami a co z tego wynika nie tworzyją się kwasy, które posiadają negatywny wpływ na szkliwo. Ma on wpływ także na obniżenie pH jamy ustnej i rozszerzoną produkcję śliny, co pozytywnie wpływa na stan naszych zębów.

Ksylitol wpływa również na ułatwienie wchłaniania wapnia, dlatego warto, aby osoby, które borykają się niedoborami uwzględniły go w swej diecie. Ma on jednak jedną wadę, przy zbyt pokaźnym spożywaniu może wywoływać przeczyszczenie, dlatego warto kontrolować pożywaną ilość w ciągu dnia.

składnikiCukier brzozowy fiński. Wartość odżywcza towaru W 100g Wartość energetyczna 1000 kJ / 240 kcal Tłuszcz -w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g0g Węglowodany- w tym cukry 99,8g0g Błonnik 0g Białko 0g Sól 0g SPOSÓB użyciaStosować w taki sam sposób jak zwykły cukier.

INFORMACJA O ALERGENACHW zakładzie pakowane są też: sezam, migdały, produkty z dwutlenkiem siarki SO2, produkty zawierające gluten, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelakich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych minimalistycznców.

PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Cukier i słodziki